מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר (* (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
סגירה

"תווי פנים" רונן שפירא

 

"תווי פנים" רונן שפירא

 

התערוכה במוזיאון ראלי 2

 

"תווי פנים" תערוכת דיוקנאות חדשה של המוזיקאי והאמן רונן שפירא מוצגת במוזיאון ופתוחה לקהל.

וכך כותב אוצר התערוכה אורי הולנדר: "...אפשר ללמוד הרבה על עולמו של צייר מדיוקנאותיו, מדיוקנאות שבהם מצא משהו מעצמו בפני האחרים, ומדיוקנאות שבהם מצא משהו מן האחרים בפניו שלו.  זו שיחה נמשכת, את השיחה הזאת מנהל רונן שפירא עם עצמו ועם סביבותיו מאז שהחל ליצור - לצד יצירתו המוזיקלית, בתוכה ומתוכה.

שפירא הוא צייר ומוזיקאי, מוזיקאי-צייר. הוא מצייר על הרצפה ובתוך ספרי תווים. החיפוש אחר מבע פנים נוכח בשני עולמות יצירתו אלה, מפרה אותם וגועש בהם. לפעמים גם באופן אובססיבי.

בדיוקנאותיו נע שפירא בין האקספרסיה הפיגורטיבית למחוזות האבסטרקט, אך גם מחוזות אלה לעולם אינם זונחים לחלוטין את המבע הצורני..."

מוזמנים לבוא ולהתרשם מ"תווי פנים".

בתערוכה הציב שפירא את "הפסנתר הרב תרבותי" וכך הוא מספר עליו:

"הפסנתר הרב תרבותי הוא פסנתר מערבי רגיל שעבר מתקון וכיוון, שהפכו אותו לכלי "מעזרחבי" (מערבי-מזרחי). זה כלי המאפשר דיאלוג בין תרבויות וסינתזה ביניהן.

במרכזו כיוונתי מקאם ערבי ובצליליו הגבוהים פעמונים מדיטטיביים. במנעד הנמוך מתקנתי כמה ברגים ופקק שעם היוצרים קסילופון אפריקאי וביטים של כלי הקשה של דאנס-פאנק. הוספתי גם כמה דיבלים מפלסטיק שמייצרים סאונד של בס רוק חשמלי, צבעתי את הפסנתר וסימנתי את הקלידים בהתאם ל'אזורים' התרבותיים.

כל פסנתר בכל מצב יכול לעבור אבולוציה כזאת. אם הוא לא תקין אני יוצר כלי ספציפי שמתאים לאופיו ולמצבו. הפסנתר מתאים ליוצרים ולתרפיסטים.

..הפסנתר הוא למעשה גדג'ט אקוסטי עכשווי".

התערוכה פתוחה בשעות הפעילות הרגילות של המוזיאון.