פאול קור

תערוכה זמנית

פאול קור | מבטים

 

לבקשת הקהל התערוכה תוצג עד 23 באוקטובר 2019

 

יצירתו הרב-תחומית של פאול קור (2001-1926), יליד פריז שעלה לישראל בשנת 1948, כוללת ציורים, כרזות, שטרות כסף, בולים, מדליות וספרי ילדים.

 

יצירותיו של קור הוצגו בארץ ובעולם – בין השאר, בפריז, בלונדון, בניו יורק, באוסלו ובמלבורן. קור שימש מנהל אמנותי במשרד הפרסום פובליסיס שבפריז ונודע כגרפיקאי וכמעצב רב השפעה. על כרזותיו זכה, בין השאר, בפרס "סירנת הזהב" במילאנו (1966). בשנת 1975 החליט קור לפרוש מעיסוקיו אלה ולהתמסר לציור. בעבודותיו התמודד עם חוויותיו כפליט, ניצול שואה, ועם תחושת האשם שליוותה אותו על כך שלא הצליח להזהיר את אביו מפני הגסטפו. דמות הפנטומימאי המרבה להופיע אצלו במיני וריאציות מציגה את קשת מבעיו של השתוּק, הלא נאמר.

 

קור נודע בספרי הילדים שכתב ואייר, ובראשם סדרת ספרי "כספיון". על ספרים אלה זכה, בין השאר, בפרס האיור ע"ש בן יצחק מטעם אגף הנוער של מוזיאון ישראל, בפרס נחום גוטמן לאיור מעיריית ת"א ובפרס הכסף של ארגון המעצבים בישראל.

 

התערוכה הרטרוספקטיבית "מבטים" כוללת ציורי שמן, אקוורלים, מונוטייפים וכרזות. העבודות הכלולות בה מגיבות בדרכן על אירועים הקשורים למהלך חייו של קור ולביוגרפיה הלאומית. חלק מן העבודות מוצג לראשונה לקהל הרחב.

 

אוצרים: אורלי אהרוני, אורי הולנדר

 

מוזיאון ראלי 2, שדרות רוטשילד, קיסריה

לפרטים נוספים: 04-6261013