פיגארי, סרלוס והמקצב האורוגואיי

תערוכה זמנית, קיסריה 1: פיגארי, סרלוס והמקצב האורוגואיי


מוזיאון ראלי בקיסריה מציג תערוכה של אמנים מאורוגוואי תחת חסותן של שגרירות אורוגוואי וקרן הארי רקנאטי. התערוכה תוצג לאורך שנת 2011-2012.

התערוכה כוללת ציורים של האומן פדרו פיגארי ובנו חואן קרלוס פיגארי, המתארים סצנות מחיי היום-יום במונטווידאו ובאורוגוואי, מתוך נקודת מבט ייחודית. פדרו פיגארי הוא צייר של כתמים, לא של קווים. הוא מצייר את העבר בהתבססו על זיכרונות הרגש שלו. בציוריו אנו מוצאים את החיים הקולקטיבים של צאצאי העבדים השחורים, כגון ריקודים ,מסיבות, הטבלות, וחתונות, גיטרות, תופים וכן סצנות מחיי הכפר. אומנותו היא חלק מתהליך אמנותי באמריקה הלטינית המאופיינת על-ידי חיפוש אחר תוכן מקומי.

פיגארי היה איש רב-פעלים, ושלח ידו בעולם השיפוטי, הפוליטי, הדיפלומטי והחינוכי. הוא ייסד ופיתח בית הספר לאמנויות.

התערוכה כוללת גם ציורים של האומן אדוארדו סרלוס, צייר אורוגוואי עכשווי, המייצג פן אחר של החברה המקומית מנקודת מבט שונה. סרלוס הוא צייר של פרטים מדויקים, ציורים שמזכירים את התרבות היהודית ואת המקור ההונגרי שלו. סרלוס מתרכז בנושא המאפיין את עבודתו: אנשים זקנים. 
אמו, דודתו, אשתו מרתה והוא עצמו, תופסים מקום משמעותי במכלול הדמויות בציוריו. סרלוס מתאר עולם שלם של אנשים זקנים באירוניה עדינה - קהילה אשר מזדקנת בקצב בלתי פוסק. 

סרלוס בוגר הפקולטה לאדריכלות, היה גם סוכן נסיעות, בעליו של בית מרקחת ומחזאי פורה. מחזותיו הפכו חלק בלתי נפרד מהרפרטואר הלאומי של התיאטרון באורוגוואי.