אולם צ'ילה

אולם צ'ילה 

מוזיאון ראלי סנטיאגו הממוקם ברובע ויטקורה מתגאה במאות יצירות האמנות שלו ב 16 חדרי המוזיאון. 

בחרנו קבוצת אמנים המונה 29 ציירים צ'יליאניים ופסל אחד משלושה דורות המייצגים את התרבות והאמנות שלנו על מנת לאחד את כולם להקמת אולם ע'ש צ'ילה במוזיאון. 

לשלושת דורות האמנים הללו הייתה השפעה מגוונת, אך המכנה המשותף ביניהם היה המציאות הגלומה ביצירותיהם, ההתפחות המדוקדקת בדמויות והעדפה של הצורות הקלאסיות של הייצוג והקומפוזיציה. 

הדור הראשון הושפע מהאמנות האירופאית ע"י התנסות עם אמנות של דימויים מופשטים שהשפיעה על החלוצים. אמנים מהדור הראשון: נאמיסיו אונטונאז, רוזר ברו, מריו קארנו, גילדה הרננדז, רוברטו מאטה, מריו טוראל והרנן מסצ'י. 

היצירות של הדור השני שוברות את דפוסי התרבות הזרה ומחזקות את זהות התרבות הלאומית. 
אמנים מהדור השני: כרמן אלדונטה, אנריקה קמפוזיאנו, ונזלו סיינפואגוס, פטריסיו דה לה או, איירין דומינגז, אווה לאפאבר, פטרישיה אוסה, הילדה רוצ'נה וראול סוטלאו. 

האמנות של הדור השלישי מאופיינת בייצוג פעילויות היומיום. לדור זה יש תכונות אינדבידוליות משלו והוא מושפע פחות ע"י העבר. אמנים מהדור השלישי: קרלוס אמפראו, אלברטו אראוואנה, אלחנדרו ארפול, ארנסטו בנדרס, בארה אוסקר, הקטור קלדרון, לורטו אנריקז, איגנסיו גאנה, איוון גודוי, מריו גומז, אנדרס מורנל, מריה ג'וזה רומרו ומריו סנצ'ז. 

אנחנו גאים לכבד את שלושת הדורות האלו ולהציג את יצירותיהם באולם צ'ילה החדש במוזיאון ראלי בסנטיאגו.