מגריט: תערוכה חדשה

מגריט: צייר המסתורין, תערוכה חדשה

 

מוזיאון ראלי בסנטאיגו דה צ'ילה יעלה לראשונה תערוכת יחיד של תחריטיו של מגריט, ''צייר המסתורין'', הצייר הסוראליסטי הבולט, רנה מגריט (1967-1898). התערוכה תפתח בחודש יוני, 26 לחודש בשעה 19:30 בערב (כתובת ופרטי התערוכה מטה)

דגימת העבודות נעשה ממוזיאון ראלי בפונטה דל אסטה, אורגוואי והינו מורכב מ24 עבודות (טוגרפיות על נייר) בפורמט בינוני (78X58 ס'מ). עבודות אלו שייכות למוזיאוני ראלי, המוכרות בניהם: 'לה בל שבויה' (1931), 'הצעקה האחרונה', 1967- אשר באופן סמלי, היא השנה בה נפטר מגריט. 24 העבודות הנבחרות, נבחרו לייצג תקופה ארוכה ומראות שינויים בחיי היצירה של מגריט. 

בשנת 1927 מגריט השתלב בפעילות 'הקבוצה הסוריאליסטית' (יחד עם ברטון, ארפ, מירו, דאלי, בין השאר) ובסמוך לתקופה, עבודותיו סיפקו אשליית סוריאליזם פריזאי (מתוך החוויה של העיר פאריז, צרפת). שלא כמו דאלי, מגריט אינו משתמש בצבע בכדי להביע אובססיות או פנטזיות פרטיות, אבל עם שנינות ואירוניה אשר הביאו רוח חדשה שקוראת תיגר על המציאות הציורית, הנשלטת על ידי מערכת היחסים המעורפלת לעיתים, בין מילים, דימויים ואובייקטים.

מגריט ידוע בתמונות השנונות ובסגנון הפרובוקטיבי שלו, בתעוזתו לשים בסימן שאלה את האובייקט וייצוגו .סממנים אלו נראים בבירור ביצירותיו, שכפול, משחקי היעדרויות וייצוגים לייצוגים, באמצעות מניפולציות ומשחקים בתמונות, השיג השתתפות גדולה של צופים.